Bílé zlatým - Baloun uspěl v jižní Africe s cuvvé z 22 vín

Související objekty

Vinařství Baloun

Vinařství Baloun
Radomil Baloun pochází z vinařského rodu ve Velkých Bílovicích, jehož předkové vinařili po mnoho generací. Jeho vinařství sídlí v centru Velkých Pavlovic nedaleko Kontribučenské sýpky. Pan Baloun dnes vlastní vinařskou firmu s moderními technologiemi, kde zrají vína, která pravidelně získávají ocenění na výstavách doma i v zahraničí ...
Více informací >>

Bílé zlatým - Baloun uspěl v jižní Africe s cuvvé z 22 vín

Fotogalerie

R.Baloun.png R.Baloun.png
2. října 2014
Popis

Získal ji za Cuvée 22 na osmnáctém ročníku soutěže Michelangelo International Wine & Spirit Awards. „Jde o suché víno. Ocenění dvojitou zlatou medailí mně udělalo dost velkou radost," uvedl ve středu Baloun. Vítězné víno je směskou dvaceti bílých odrůd. Ta zbývající dvě pak jsou Zweigeltrebe a Rulandské modré, obě vyrobená postupem pro bílá vína.

Mezi rekordním počtem 1730 přihlášených vzorků vín od 322 vinařství byla v soutěži hned tři želízka z Moravy. Všechna z velkopavlovického vinařství. Kromě Cuvée 22 ještě Sauvignon 2013, pozdní sběr a Děvín 2013, pozdní sběr. „Suchý Sauvignon dostal zlatou medaili. Děvín, téměř jediné sladší víno, které máme ve sklepě, nezískal nic. Skutečnost, že na Jižní Afriku ještě nedolehl syndrom upřednostňování sladkých a nasládlých vín, mě těší dvojnásob," okomentoval výsledky Baloun.

Jeho vinařství se této soutěže zúčastnilo již loni. Se Sauvignonem, jenž si tehdy vysloužil zlatou medaili.

V letošním ročníku zasedlo v mezinárodní porotě osmnáct degustátorů z patnácti států. Jižní Afrika je osmým největším producentem vína na světě.

Autor: Přemysl Spěvák, www.breclavskydenik.cz

Zdroj: TIC Velké Pavlovice

Foto: archiv Radomila Balouna

2-10-2014 EB