Baloun a Lacina brali další zlato. Tentokrát v Polsku

Související objekty

Velkopavlovické vinobraní 2020

Velkopavlovické vinobraní 2020
Zveme Vás co nejsrdečněji do Velkých Pavlovic na Vinobraní, kdy rázem podlehnete atmosféře dávných časů i dneška, ocitnete se najednou mezi zrajícími hlavami vinohradů, v reji pracovních červených krojů, pohltí Vás hudba ...
Více informací >>

Baloun a Lacina brali další zlato. Tentokrát v Polsku

Fotogalerie

polsko.jpg polsko.jpg
23. června 2016
Popis

Šestého ročníku mezinárodní výstavy vín "Galicja Vitis" se v letošním roce zúčastnila vína z Francie, Itálie, Německa a dalších zemí Evropy včetně Česka. Posláním této mezinárodní výstavy je kultivovat historické tradice Haliče a upevňovat přátelské vztahy Polska se zeměmi střední Evropy – tedy Česka, Slovenska, Maďarska a Rakouska. Výstava by pak měla srovnat vína střední Evropy se zbytkem světa a podpořit kulturu pití vína v této „nevinařské“ zemi.

Soutěže se již po několikáté účastnily vinařství Baloun a vinařství Lacina a obě vinařství v silné mezinárodní konkurenci uspěli. Vinařství Baloun si z Polska přiváží čtyři zlaté medaile za Ryzlink rýnský 2015, Alibernet 2015, Sauvignon 2015, Zweigeltrebe 2015 a vinařství Lacina získalo v Polsku dvě zlaté medaile za André rosé 2015 a Rulandské bílé 2015.

Věra Procingerová

23-6-2016 EB