Championem Promenády je Cabernet Sauvignon Leoše Horáka

Související objekty

Národní soutěž vín hostily Velké Pavlovice

Národní soutěž vín hostily Velké Pavlovice
V sobotu 20. září 2014 hostila velkopavlovická sokolovna veřejnou prezentaci Národní výstavy vín Velkopavlovické vinařské podoblasti. Spolu s vyhlášením výsledků a předání ocenění úspěšným vinařstvím došlo i na milého hosta, svou novou vinařskou krimi Vražedné Chardonnay zde pokřtila novosedelská spisovatelka Věra Fojtová ...
Více informací >>

Championem Promenády je Cabernet Sauvignon Leoše Horáka

Fotogalerie

promenada2014.jpg promenada2014.jpg
26. listopadu 2014
Popis

Hodnocení vzorků přihlášených do prezentace IX. ročníku mezinárodní soutěžní přehlídky červených vín "Promenáda červených vín 2014" se konalo ve středu 19. listopadu 2014. Odborné degustace se zhostila 17 členná odborná hodnotící komise.

Do soutěže přihlásilo svá vína 36 převážně tuzemských vinařství a vinařských firem. Hodnotila se více než stovka vzorků červených vín, z nichž ta nejlepší obdržela bronzové, stříbrné a zlaté medaile. Z vítězných vín byl komisí vyhodnocen absolutní vítěz - Champion červených vín a také Nejlepší kolekce vín.

Championem červených vín byl vybrán Cabernet Sauvignon Leoše Horáka. Nejlepší kolekci vín získává taktéž vinařství Leoš Horák.

Velkopavlovičtí vinaři získali 8 zlatých a 5 stříbrných medailí. Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s. získala 1 zlatou a 3 stříbrné medaile, Vinařství Baloun a Vinařství Buchtovi mají po 1 zlaté, Vinařství Lacina získalo 1 zlatou a 1 stříbrnou medaili, Vinařství Mikulica má 1 zlatou, Vinařství Procházka 1 stříbrnou, Vinařství V & M Zborovský 2 zlaté a VINIUM a.s. 1 zlatou medaili.

Slavnostní vyhlášení oceněných vín, Nejlepší kolekce a samozřejmě i Championa Promenády proběhe v sobotu 29. listopadu 2014 po čtrnácté hodině ve velkopavlovické sokolovně, kdy bude pro veřejnost oficiálně zahájena letošní Promenáda červených vín.

Již nyní jste srdečně zváni!

Zdroj: TIC Velké Pavlovice

26-11-2014 EB