II. ročník EKOFESTIVALU na Trkmance

II. ročník EKOFESTIVALU na Trkmance

Fotogalerie

foto1.jpg foto1.jpg
foto2.jpg foto2.jpg
foto3.jpg foto3.jpg
foto4.jpg foto4.jpg
foto5.jpg foto5.jpg
foto6.jpg foto6.jpg
foto7.jpg foto7.jpg
foto8.jpg foto8.jpg
foto9.jpg foto9.jpg
foto10.jpg foto10.jpg
foto11.jpg foto11.jpg
foto12.jpg foto12.jpg
foto13.jpg foto13.jpg
foto14.jpg foto14.jpg
foto15.jpg foto15.jpg
foto16.jpg foto16.jpg
9. června 2014
Popis

V sobotu 7. června 2014 se uskutečnil již druhý ročník Ekofestivalu na Ekocentru Trkmanka. Ani tropické vedro neodradilo zájemce o ekologická témata, aktivity a dobrou hudbu. V průběhu celého dne byly připraveny prezentace, informace a interaktivní činnosti pro malé i velké návštěvníky.

Naši činnost přijeli se svými aktivitami podpořit členové Hnutí Brontosaurus, s týpí se k nám nastěhovali členové kmene Vlků z Ligy lesní moudrosti, zástupci ÚHUL a Lesů ČR zaujali děti s činnostmi z lesní pedagogiky, reprezentanti VZP nabídli nejen své produkty, ale změřili zájemcům krevní tlak a tuky v těle, pro děti připravili soutěže a ceny. Že „ze starého nové“ se dá vytvořit, si děti vyzkoušely v dílničce s lektorkami z Ekocentra zhotovením obrázků z korkových zátek.

Spíše pro dospělé byla připravena ochutnávka bio produktů z Rodinného vinařství Válkovi a spousta zajímavých informací o způsobech kompostování a využití kalifornských žížal – Vermikompostování bio odpadů. Ochlazení a příjemný čas bylo možné strávit také ve Vinných sklepech Františka Lotrinského. Chutné osvěžení a občerstvení nabízeli pracovníci Ekocentra a v neposlední řadě bylo možné si pochutnat na vynikajícím vegetariánském – hlívovém guláši z rukou Charlieho andílků. Prodejem a informacemi o bio čajích a bio koření se prezentovala společnost Sonnentor z Čejkovic.

V rámci programu Ekofestivalu proběhly dvě vernisáže k zajímavým výstavám. První vernisáž patřila výtvarným pracím ze soutěže Příroda kolem nás, která byla vyhlášena Ekocentrem Trkmanka. Součástí této vernisáže bylo předání diplomů a cen vybraným výtvarníkům. Druhá vernisáž zahájila výstavu Centrály cestovního ruchu jižní Moravy na téma Regionální produkty. V průběhu dne byl prezentován nový projekt Ekocentra Trkmanka a Města Velké Pavlovice, který má za cíl začlenit Velké Pavlovice do skupiny fairtradových měst. Účastníci získali základní informace, vysvětlení pojmů fairtrade, podmínky pro získání statutu „fairtradové město“. Pro zájemce o tuto problematiku je připraven trvale na recepci poster s informacemi.

Na aktivity z Ekofestivalu prvním rokem navazují oslavy dětského dne formou tvořivého environmentálního vzdělávání a výchovy, a to pro žáky Základní školy Velké Pavlovice. V průběhu pondělí a úterý se zde vystřídá 150 žáků 1. stupně. Většina dětí se zde pravděpodobně poprvé setká s informacemi a výrobky FAIRTRADU.

Den všem návštěvníkům zpříjemnili muzikanti a zpěváci ze Základní umělecké školy z Velkých Pavlovic, hudební seskupení Radimec & Co, duo Barbora Grůzová & Eliška Vomáčková.

Projekt Ekofestival byl podpořen Jihomoravským krajem na základě Dotačního programu v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty pro rok 2014.

Už dnes se připravujeme na příští ročník, tak, aby program v sobotu 6. června 2015 byl ještě zajímavější.

Těšíme se na setkání s Vámi i při dalších akcích pořádaných na Ekocentru Trkmanka.

Zdroj: TIC Velké Pavlovice

Foto © 2014 Zuzana Pecháčková, Ing. Zdeněk Karber

9-6-2014 EB