Festival mladých dechovek Mirka Pláteníka již podeváté

Související objekty

Velkopavlovické hody 2020 - ZRUŠENO

Velkopavlovické hody 2020 - ZRUŠENO
Velkopavlovická chasa, TJ Slavoj Velké Pavlovice a Město Velké Pavlovice Vás srdečně zvou na VELKOPAVLOVICKÉ KROJOVANÉ HODY, které se uskuteční v areálu sokolovny ve Velkých Pavlovicích ...
Více informací >>

Festival mladých dechovek Mirka Pláteníka již podeváté

Fotogalerie

foto2.jpg foto2.jpg
foto.jpg foto.jpg
foto7.jpg foto7.jpg
foto3.jpg foto3.jpg
foto1.jpg foto1.jpg
foto5.jpg foto5.jpg
foto6.jpg foto6.jpg
foto4.jpg foto4.jpg
7. června 2016
Popis

Nedělní odpoledne dne 5. června 2016 ve Velkých Pavlovicích patřilo dechovce a to již devátému Festivalu mladých dechovek Mirka Pláteníka. V areálu za sokolovnou se představily tři kapely.

První a také nejmladší byly děti ze ZUŠ Židlochovice pod vedením Davida Křížka. Žáci od devíti do osmnácti let hráli nejen polky a valčíky, ale i tango, nebo rock and roll. Dalším hostem byl Dechový orchestr konzervatoře Kroměříž s dirigentem panem profesorem Rudolfem Beranem. Posluchači konzervatoře Pavla Josefa Vejvanovského v Kroměříži hráli orchestrální skladby, v nichž se postupně všichni představili sólově na své hudební nástroje. Celé odpoledne uzavřela domácí dechová hudba při ZUŠ Velké Pavlovice v čele s MgA. Zbyňkem Bílkem.

Muzikanti zahráli několik novinek, ve kterých vynikly zpěvačky Eliška Vomáčková a Lýdie Procingerová. Známou skladbou Yesterday od skupiny Beatles v podání trombonisty Jakuba Kostrhuna se zavzpomínalo na všechny, kteří nás již předešli do nejen muzikantského nebe.

Ve stínu pod kaštany se všem návštěvníkům dobře poslouchalo. Své vnuky hrající za Kroměříž si přijel poslechnout i Antonín Pavluš – bývalý kapelník Mistříňanky, kterému se u nás velmi líbilo a chválil pořadatele i hudební výkony muzikantů.

Poděkování patří všem sponzorům – paní Jitce Pláteníkové, Městu Velké Pavlovice a Ekocentru Trkmanka, bez nichž by tato již tradiční akce nebyla.

Stanislava a Zbyněk Bílkovi

Zdroj: TIC Velké Pavlovice

Foto © 2016 Archiv ZUŠ Velké Pavlovice

7-6-2016 EB