Modrohorské vinařství Horák v Paříži zvítězilo

Související objekty

Vinařství Horák

Vinařství Horák
Leoš Horák se kolem vína profesionálně pohybuje od roku 1990. Působil jako hlavní sklepmistr ve vinařství Radomila Balouna a provozoval svou malou firmu v domácím prostředí. Jeho vinařství se nachází v centru modrohorské obce Vrbice. Od roku 2009 se hrozny zpracovávají ve zcela novém stylovém vinařském dvoře ...
Více informací >>

Modrohorské vinařství Horák v Paříži zvítězilo

Fotogalerie

horak%201.jpg horak%201.jpg
logo.jpg logo.jpg
8. března 2016
Popis

Letošní ročník prestižní světové soutěže vín Vinalies Internationales v Paříži přinesl největší úspěch a ocenění moravského vinařství za poslední roky. Růžové víno Cabernet Moravia Rosé, pozdní sběr 2015 z vinařství Horák se v kolébce světového vinařství stalo absolutním Šampionem (Lauréat Trophée) mezi růžovými víny.

Letošní vítězství mezi růžovými víny však lze označit za historický úspěch. Jednak se šampionem stala na Moravě vyšlechtěná odrůda Cabernet Moravia, která tak porazila celosvětovou špičku. Jednak se toto víno de facto stalo nejlepším růžovým vínem na světě, protože se na podzim objeví v publikaci 1000 Vins du Monde s obdobným respektem ve vinařském světě, jaký má v gastronomii slavný michelinský průvodce.

„Těší mě, že uspěla právě moravská odrůda. Většinou rosé děláme z Frankovky, ale vzhledem ke špičkovému ročníku jsme tentokrát zvolili Cabernet Moravia. A byla to dobrá volba. Vítězné víno je světlejší, lososově růžové barvy s lehkým zbytkovým cukrem a pikantní kyselinkou, působí šťavnatě. Je to lehké víno, ideální na žízeň, ale nevím jestli se dočká parného léta," komentoval ocenění svého rosé s úsměvem vinař Leoš Horák z Vrbice.

Zdroj: www wineofczechrepublic cz

Foto © 2015 Ing. Zdeněk Karber

8-3-2016 EB