KRÁLEM VÍN je suché víno a Leoš Horák!

Související objekty

Vinaři Vrbice o.s.

Vinaři Vrbice o.s.
VINAŘI VRBICE je samostatné, dobrovolné, nepolitické, nevýdělečné, odborné sdružení pěstitelů révy vinné výrobců vína a osob s vínem sympatizujícím, kterých zájem je osvětovat činnost v oblasti vinohradnictví, vinařství, vinařské kultury a udržování vinařských tradic v obci Vrbice ...
Více informací >>

KRÁLEM VÍN je suché víno a Leoš Horák!

Fotogalerie

HORAKOVI_1_web (2).jpg HORAKOVI_1_web (2).jpg
HORAKOVI_2_web (2).jpg HORAKOVI_2_web (2).jpg
pav_0446.jpg pav_0446.jpg
pav_0541.jpg pav_0541.jpg
31. srpna 2015
Popis

Podruhé v desetileté historii se stalo Championem suché víno, poprvé jde o víno z barrique sudu. Jeho autorem je vrbecký vinař Leoš Horák. Svou letošní dominanci potvrdil i vítězstvím v kategorii červených vín, opět s barrique cuvée. Stal se tak nejlepším domácím vinařem.

Poprvé v historii jsou na postu vítěze kategorie dvě vína. Žádnou z výpočtových metod se nepodařilo rozhodnout o vítězi!

Do KRÁLe VÍN České republiky 2015 přihlásili vinaři celkem 630 vzorků. Vína byla rozdělena do sedmi kategorií dle druhu a zbytkového cukru. Nejméně obsazenou kategorií byla kategorie sladkých vín s 23 vzorky, renesanci zažívá kategorie šumivých vín, která poskočila na skvělých 38 vzorků, nejobsazenější kategorií byla opět kategorie bílých suchých vín s 219 vzorky.

Ochutnejte KRÁLE VÍN:

Vinařství Leoš Horák, Cuvée Horák 2013. pozdní sběr, složené z odrůd Pálava, Tramín červený a Ryzlink vlašský.

Morava, Velkopavlovická podoblast, Vrbice

alkohol: 12%obj.

Barva je výrazně žlutá s jemným zeleným podtónem. Ve vůni dominuje kvalitní sud s vanilkou a kořením, za ním se otevírá celý koš zralého ovoce. Chuť je opulentní. Dokonale provedené barikové víno ve skvělé kondici. Nebojte se půlhodinové dekantace a poté v němém úžasu usrkávejte.

91,4 bodů

Vítěz kategorie růžových vín a klaretů:

Víno J Stávek, Rosé nad Zahrady 2014, výběr z hroznů

87,8 bodů

Vítězové kategorie červených suchých a polosuchých vín:

VINAŘSTVÍ LEOŠ HORÁK Cuvée Horák červené 2012, pozdní sběr z odrůd Cabernet Sauvignon a Dornfelder

90,4 bodů

VITIS STRÁŽNICE, Merlot barrique 2013, výběr z hroznů

90,4 bodů

I letos vyhrálo soutěž kolekcí Vinařství Volařík a doplnilo tak svou fantastickou statistiku na pět vítězství v šesti letech. Bylo to sice jen o prsa, ale přesto musíme chválit a gratulovat. Vypadá to, že se nám špička stále zkvalitňuje a zahušťuje.

Komise udělila celkem 20 zlatých medailí, 57 stříbrných a 113 bronzových. Na stříbrnou medaili bylo třeba překročit 86,8 bodů, na bronzovou nestačilo ani 85 bodů. Neuvěřitelných 331 vín překročilo 80 bodů a medaile už na ně nezbyla. Rozhodně tedy neznamená, že vína s menším počtem korunek (bez medaile) nestojí za ochutnání či nakoupení. S některými z nich se setkáte i na Královských koštech, které se letos konají od října do listopadu v Plzni, Českých Budějovicích, Ostravě, Hradci Králové, Hustopečích a Praze. Termíny akcí najdete na www kralvin cz.

Zdroj: Vína z Moravy Vína z Čech

31-8-2015 EB