Champion Meditriny není z daleka!

Champion Meditriny není z daleka!

Fotogalerie

Medi_2_skrab.jpg Medi_2_skrab.jpg
9. března 2015
Popis

V sobotu 7. března 2015 proběhla v sokolovně ve Velkých Pavlovicích za podpory Města Velké Pavlovice vinařská mezinárodní soutěž MEDITRINA, degustace žen. Celá akce se skládala ze dvou částí, dopoledního hodnocení vzorků vín a večerního slavnostního vyhlášení výsledků soutěže s bohatým kulturním programem.

Pro čtyři hodnotící komise, kterou vedla jako garant Ing. Katarína Furdíková, se sešlo k posouzení okolo 220 vzorků z celkem 57 vinařství z Moravy, Slovenska, Rakouska, Argentiny a Španělska.

Hodnocení probíhalo ve spolupráci s Národním vinařským centrem Valtice a hodnotilo se přes počítačový system Elwis. Po náročné a soustředěné práci vyhodnotilo 20 degustátorek vítěze odrůd i šampiona výstavy. Tím se stalo Vinařství Jan Stávek Němčičky se svým Rosé Turold 2014, pozdní sběr.

Pořadatelka děkuje všem sponzorům, přátelům a spolupracovníkům, kteří se podíleli na organizaci a průběhu I. ročníku. Především úzkému přípravnému týmu, bez kterého by se tato krásná, avšak náročná akce nepodařila tak, jak proběhla.

První ročník už je za námi, ALE druhý nás čeká!

Pavla Škrabalová

Zdroj: TIC Velké Pavlovice

Foto © 2015 Archiv Břeclavský deník, Rovnost

9-3-2015

EB