MERUŇKOBRANÍ ... Sázka na oranžovou vyšla

MERUŇKOBRANÍ ... Sázka na oranžovou vyšla

Fotogalerie

foto1.jpg foto1.jpg
foto2.jpg foto2.jpg
foto3.jpg foto3.jpg
foto4.jpg foto4.jpg
foto5.jpg foto5.jpg
foto6.jpg foto6.jpg
foto7.jpg foto7.jpg
foto8.jpg foto8.jpg
foto9.jpg foto9.jpg
foto10.jpg foto10.jpg
7. července 2015
Popis

Čerstvé meruňky, smažené meruňky, meruňkový nektar, meruňkový rýžový nákyp, kynutý meruňkový táč, přesňáky s meruňkovou marmeládou, meruňkový guláš i meruňkové víno. To vše je jen malá ochutnávka dobrot, které byly včera k mání. Druhý ročník Velkopavlovického meruňkobraní se vydařil po všech stránkách ještě lépe než ten první a než pořadatelé čekali. Ne nadarmo jsou právě Velké Pavlovice nazývány městem meruněk, vždyť právě zde byla vyšlechtěna jedna z nejoblíbenějších, nejvoňavějších a nejžádanějších odrůd s názvem Velkopavlovická meruňka.

foto4.jpg

Už dlouho před oficiálním zahájením akce se do areálu valil nekonečný proud návštěvníků, kteří toužili ochutnat něco z těchto meruňkových dobrot. U pokladny si vyměnily peníze za velkopavlovické krejcary a pak už mohli dle libosti a do sytosti ochutnávat meruňkové dobroty.

Žhavé odpoledne bylo zpestřeno soutěží pro malé i velké "Co vše víme o meruňkách" a soutěží v pojídání meruněk na čas.

Komu bylo přece jen velké horko, mohl se zchladit při prohlídce expozice o meruňkách, nebo při ochutnávce vín ve Vinných sklepech Františka Lotrinského, a.s.. K tomu všemu po celé odpoledne vyhrávala a o dobrou náladu se starala kapela THE SURPRISE.

foto3.jpg

Letošní ročník je za námi a my už se těšíme na ten příští.

Tak nezapomeňte! Za rok nad talířem plným meruňkových dobrot na shledanou!

Věra Procingerová

Zdroj: TIC Velké Pavlovice

Foto © 2015 Oldřich Otáhal

7-7-2015 EB