Miniaturní mikroregion v srdci Evropy slaví 10. výročí

Miniaturní mikroregion v srdci Evropy slaví 10. výročí

Fotogalerie

logo-modre-hory2015.jpg logo-modre-hory2015.jpg
K1024_IMG_7366.JPG K1024_IMG_7366.JPG
21. prosince 2017
Popis

Už je tomu 10 let, co se zrodil nápad sloučit pětici obcí a vytvořit tak svazek, který bude podporovat cestovní ruch a vinařskou turistiku.

Pětihvězdí moravských obcí - Velké Pavlovice, Bořetice, Němčičky, Kobylí a nejvýše položená Vrbice dalo život Modrým Horám. A proč Hory a proč Modré? Hora je dávný výraz pro vinohrad, jsou zde opravdu téměř na každém kroku, a modré, protože se zde daří modrým odrůdám.

Modrohorská krajina je pestrá, ocitnete se v srdci jihomoravského vinařství a v blízkosti meruňkových sadů. Nechybí zde vymoženosti moderní doby, které představují cyklostezky, rozhledny, muzea, a v neposlední řadě vinné sklepy či sklepní uličky.

Za dobu působení svazku vzniklo několik zajímavých projektů, velmi známý je jednatřicetikilometrový prstenec cyklostezky Modré Hory, vybudovaly se meteorologické stanice, byl natočen poetický filmový dokument "Putování po Modrých Horách" a "Jaro v Modrých Horách".

Jedním z větších projektů byl v roce 2011 "Turistický produkt Modré Hory". Spočíval ve vybudování interaktivních informačních kiosků, které jsou propojené s webovým portálem, a velkoformátových panelů s mapou dané obce. Součástí projektu bylo vydání nyní velmi žádané brožurky "Folklór, památky a turistické cíle v Modrých Horách".

Modré Hory jsou známé různými společenskými, vinařskými a sportovními akcemi.

Společenský ples je již tradiční záležitostí, vyhledáván možná díky "netradiční" hudbě v podání Salónního orchestru s ochutnávkou modrohorských vín.

Každoročně se koná přehlídka mužáckých pěveckých sborů, každá obec se může pochlubit svým vlastním sborem.

Poměrně novinkou je soutěžní přehlídka vín s názvem "30 vín Modrých Hor", kdy se utkají modrohorští vinaři s víny, která se kompletně zrodila v Modrých Horách.

Nejoblíbenější akcí je zářijové "Putování za burčákem po Modrých Horách", která je určena nejen pro cyklisty, ale také pro pěší, kterých rok od roku přibývá.

Modré Hory se mohou pochlubit nejen skvělými víny, tradičními pochoutkami, bohatým folklórním životem, ale také úrodným a přívětivým krajem . Mají zkrátka co nabídnout ... Přijměte naše pozvání a přesvědčte se na vlastní kůži ...

za Modré Hory Eva Bauerová, DiS., propagační referentka