Po stopách opičky Emilky aneb ochutnávkou mladých vín provedla návštěvníky opička Emilka

Související objekty

Vinaři Vrbice o.s.

Vinaři Vrbice o.s.
VINAŘI VRBICE je samostatné, dobrovolné, nepolitické, nevýdělečné, odborné sdružení pěstitelů révy vinné výrobců vína a osob s vínem sympatizujícím, kterých zájem je osvětovat činnost v oblasti vinohradnictví, vinařství, vinařské kultury a udržování vinařských tradic v obci Vrbice ...
Více informací >>

Vrbice

Vrbice
Obec Vrbice patří do oblasti hanáckého Slovácka a nachází se ve východní části okresu Břeclav ve výšce 295 m n. m. a je tedy jednou z nejvýše položených obcí v břeclavském okrese. Za pěkného počasí je vidět z kopce zvaného "Stráž" široké okolí ...
Více informací >>

Po stopách opičky Emilky aneb ochutnávkou mladých vín provedla návštěvníky opička Emilka

Fotogalerie

K1024_DSC_0344.JPG K1024_DSC_0344.JPG
K1024_DSC_0470.JPG K1024_DSC_0470.JPG
K1024_DSC_0520.JPG K1024_DSC_0520.JPG
K1024_DSC_0707.JPG K1024_DSC_0707.JPG
21. listopadu 2018
Popis

Vinaři Vrbice letos poprvé otevřeli své sklepy v rámci podzimních ochutnávek mladých vín. Akce s poněkud netradičním názvem Po stopách opičky Emilky za mladým vrbeckým vínem se odehrála v sobotu 17. listopadu.

„Když jsme hledali název pro letní služby otevřených sklepů, rozhodli jsme udělat si legraci sami ze sebe. Vrbici se totiž v okolí říká opičí hory. Tak vzniklo Na Vrbicu pro opicu, a návštěvníci si z těchto degustací odnášeli placky s rozesmátou opičkou. A protože se nám naše opička líbila, dali jsme jí jméno Emilka a k jejímu svátku uspořádali putování za mladými víny,“ vysvětluje předsedkyně Vinařů Vrbice Lenka Machovská. „Personifikací příslovečné opice chceme zdůraznit právě to, že pití vína není o cestě k opilosti, naopak. Naše akce stavíme na setkávání konzumentů s vinařem, což je pro vínomilce oblíbenou přidanou hodnotou.“

Prvního ročníku akce se zúčastnilo jen něco málo přes 200 milovníků vína. O to více si užili atmosféru místních vinných sklepů i komorní charakter akce. „Návštěvníci si chválili možnost si v klidu popovídat s vinařem,“ komentoval Pavel Buchta z vinařství Buchtovín.

Během putování po vinných sklepech měli degustující možnost sledovat „stopy“ opičky Emilky: v každém navštíveném sklepě jim vinaři potvrdili příslušnou stopu razítkem. S takto označenými slosovatelnými lístky pak měli možnost vyhrát láhev vína. Ti, kteří proběhli i připravenou opičí dráhu, pak byli odměněni speciální bonusovou cenou. Nechyběla dokonce ani cena útěchy – trs banánů.

O večerní program nazvaný U-U-A-A se postaraly společným koncertem kapely Mech z Mikulova a Šroti z Dolních Bojanovic. Do sálu kulturního domu na Vrbici si našlo cestu ještě dalších 200 příznivců těchto dvou hudebních uskupení.

„Vinaři Vrbice pořádají během roku tři akce určené pro širokou veřejnost. Chtěli jsme, aby každá z nich měla trochu jiný charakter. První jsou květnové otevřené sklepy s názvem Z kopca do kopca, které jsou díky spojení s jízdami na koloběžkách oblíbeným cílem rodinných výletů. Tradiční ráz si drží zářijové Zarážení hory s doprovodným programem zahrnujícím vystoupení Mužáků z Vrbice i večerní besedu u cimbálu. Putování za mladými víny si doslova říkalo o zacílení na mladou generaci,“ objasňuje volbu večerní zábavy Lenka Machovská.

ZDROJ: Mgr. Ing. Lenka Machovská

FOTO: Mgr. Ing. Lenka Machovská