Šéf senátu si prohlédl Vrbici a ochutnal tamní vína

Související objekty

Výstava vín na Vrbici dopadla na výbornou - 2014

Výstava vín na Vrbici dopadla na výbornou - 2014
Milovníci moravských vín měli možnost v sobotu 12. dubna 2014 navštívit místní výstavu vín na Vrbici pořádanou o. s. VINAŘI VRBICE ve spolupráci s obcí Vrbice. Nebývá moc takových...
Více informací >>

Šéf senátu si prohlédl Vrbici a ochutnal tamní vína

Fotogalerie

K1024_IMG_0247.JPG K1024_IMG_0247.JPG
K1024_IMG_0341.JPG K1024_IMG_0341.JPG
K1024_IMG_0332.JPG K1024_IMG_0332.JPG
K1024_IMG_0439.JPG K1024_IMG_0439.JPG
15. dubna 2014
Popis

Sobotní výstava vín zaplnila sál vrbického kulturního domu. A vzhledem k příznivému počasí i venkovní prostor před ním. Mezi ochutnávajícími se objevil i předseda senátu Milan Štěch.

„Na takový košt se dostanu tak jednou dvakrát do roka," usmíval se uvolněný Štěch.

A vzpomněl mimo jiné i košt v Pavlově, na který ho pozval kolega senátor Jan Hajda. „Víno doma s paní pijeme, sklenku si vždycky rád dám," neskrýval šedesátiletý Jihočech, který stál osm let v čele odborů, svůj vztah k vínu.

A pokračoval. „Dříve jsme to měli rozdělené. Bílé víno jsme pili moravské, červené pak ze Španělska, Ameriky nebo z Jihoafrické republiky. Ale v posledních letech jsme narazili na velmi kvalitní červená vína z Moravy, takže dnes už prakticky pijeme jen moravská vína," prozradil.

První muž horní parlamentní komory se těšil, že ochutná i víno na vrbickém koštu. Přijel na něj, aby předal ceny nejlepším. Sedm originálních vrb pro šampiony si udělali Vrbičtí sami, ve vlastní keramické peci. „Když jsem byl před rokem v Brazílii, domluvil jsem na degustaci i nějaká vína od vinařů z Vrbice a okolí. Měla úspěch. V listopadu pak letěla do Brazílie senátní delegace s podnikateli a mě požádali, abych letěl s nimi. I s vinaři. Byl s námi také předseda senátu Milan Štěch, kterého jsem poznal jako fajn člověka. Proto jsme se ho rozhodli pozvat na naši výstavu vín," přiblížil člen sdružení vrbických vinařů Luboš Maštalíř, jak se Štěch na Vrbici vlastně dostal.

Zdroj: Břeclavský deník

Autor: Michal Šupálek