Na kole za Napoleonem i přes Velké Pavlovice

Související objekty

Expedice krajem André 2020

Expedice krajem André 2020
Obce na trase cyklostezky KRAJEM ANDRÉ Hustopeče, Starovičky, Velké Pavlovice, Bořetice, Vrbice, Kobylí, Němčičky, Horní Bojanovice a Kurdějov zvou všechny příznivce pohodové, vinné cykloturistiky ...
Více informací >>

Na kole za Napoleonem i přes Velké Pavlovice

Fotogalerie

mapka.png mapka.png
image.jpg image.jpg
30. srpna 2017
Popis

Přes Mikroregion Hustopečsko, s významnou zastávkou ve městě Velké Pavlovice, vede nově značená cyklotrasa. Ta spojuje Lednicko-valtický areál se Slavkovským bojištěm. Je dlouhá šedesát osm kilometrů, startuje v Ladné a celkem zahrnuje šestnáct obcí.

Realizaci dvouetapového projektu zastřešil Mikroregion Hustopečsko. „Nejdříve jsme řešili studii. Naplánovali jsme, kudy trasa povede, která města a obce se do ní zapojí. Potom přišla řada na konkrétní značení v terénu,“ uvedla tajemnice Mikroregionu Hustopečsko Radka Raflová. Finančně značení trasy podpořil Jihomoravský kraj.

Cyklotrasa propojuje několik regionů, které ukazují své zajímavosti. „Každý ten region nabízí trošku něco jiného, i když všechny mají něco podobného. Spojuje je samozřejmě vinařství a také historie spojená s Napoleonem,“ doplnila Raflová.

Trasa vede přes šest obcí z okolí Hustopečí. Jsou to Velké Pavlovice, Kobylí, Bořetice, Klobouky, Brumovice a Borkovany. „Já jsem velmi ráda, že to vede přes těchto šest obcí, které možná dodnes byly neprávem opomíjeny v turistickém ruchu. A přitom jsou to obce, které jsou z krajinného hlediska v té nejzajímavější části našeho mikroregionu. Je to taková ta lesnatější a kopcovitější část, kde se nabízí nádherné výhledy,“ dodala Raflová.

Pokud Jihomoravský kraj podpoří i navazující projekt, získá cyklotrasa i posezení a informační tabule o nejhezčích místech.

Zdroj: www hustopece cz / Foto: Archiv města Hustopeče