Na kole za Napoleonem i přes Velké Pavlovice

Související objekty

Expedice krajem André 2020 ZRUŠENO!

Expedice krajem André 2020  ZRUŠENO!
Obce na trase cyklostezky KRAJEM ANDRÉ Hustopeče, Starovičky, Velké Pavlovice, Bořetice, Vrbice, Kobylí, Němčičky, Horní Bojanovice a Kurdějov zvou všechny příznivce pohodové, vinné cykloturistiky ...
Více informací >>

Na kole za Napoleonem i přes Velké Pavlovice

Fotogalerie

mapka.png mapka.png
image.jpg image.jpg
30. srpna 2017
Popis

Přes Mikroregion Hustopečsko, s významnou zastávkou ve městě Velké Pavlovice, vede nově značená cyklotrasa. Ta spojuje Lednicko-valtický areál se Slavkovským bojištěm. Je dlouhá šedesát osm kilometrů, startuje v Ladné a celkem zahrnuje šestnáct obcí.

Realizaci dvouetapového projektu zastřešil Mikroregion Hustopečsko. „Nejdříve jsme řešili studii. Naplánovali jsme, kudy trasa povede, která města a obce se do ní zapojí. Potom přišla řada na konkrétní značení v terénu,“ uvedla tajemnice Mikroregionu Hustopečsko Radka Raflová. Finančně značení trasy podpořil Jihomoravský kraj.

Cyklotrasa propojuje několik regionů, které ukazují své zajímavosti. „Každý ten region nabízí trošku něco jiného, i když všechny mají něco podobného. Spojuje je samozřejmě vinařství a také historie spojená s Napoleonem,“ doplnila Raflová.

Trasa vede přes šest obcí z okolí Hustopečí. Jsou to Velké Pavlovice, Kobylí, Bořetice, Klobouky, Brumovice a Borkovany. „Já jsem velmi ráda, že to vede přes těchto šest obcí, které možná dodnes byly neprávem opomíjeny v turistickém ruchu. A přitom jsou to obce, které jsou z krajinného hlediska v té nejzajímavější části našeho mikroregionu. Je to taková ta lesnatější a kopcovitější část, kde se nabízí nádherné výhledy,“ dodala Raflová.

Pokud Jihomoravský kraj podpoří i navazující projekt, získá cyklotrasa i posezení a informační tabule o nejhezčích místech.

Zdroj: www hustopece cz / Foto: Archiv města Hustopeče