Vinařství Radomil Baloun z Velkých Pavlovic získává zlato v Bergamu

Související objekty

Svatomartinské otevřené sklepy - Velké Pavlovice 2020

Svatomartinské otevřené sklepy - Velké Pavlovice 2020
Tradiční a oblíbené SVATOMARTINSKÉ OTEVŘENÉ SKLEPY pro Vás pořádají velkopavlovičtí vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic... Bude pro Vás otevřeno cca 20 sklepů od 11.00 hod až do 18.00 hod a nejen to ...
Více informací >>

Vinařství Radomil Baloun z Velkých Pavlovic získává zlato v Bergamu

Fotogalerie

claudiaquinioiv.jpg claudiaquinioiv.jpg
4. listopadu 2016
Popis

Ve dnech mezi 13. a 15. říjnem proběhl již dvanáctý ročník mezinárodní soutěže vín „Emozioni dal Mondo: Merlot e Cabernet Insieme“, která se konala jako obvykle v Bergamu, půvabném vinařském městě Lombardie, v srdci podoblasti Valcalepio.

Tato soutěž je věnována odrůdám révy vinné přezdívaným „Bordeaux Blends“, které se kromě oblasti Bordeaux pěstují právě na vymezeném území Valcalepio DOC. Letošní hodnocení vín proběhlo v nádherném prostředí Palazzo Maestri v Cenate Sopra na úpatí Alp nedaleko od Bergama.

Kupodivu tato soutěž je jedním z pouhých pěti soutěžních vinařských klání v Itálii, zemi s počtem obyvatel více než pětkrát vyšším než má Česká republika, kde podobné soutěže dosahují závratně vyšších čísel. Organizátorem celé akce je Conzorzio Tutela Valcalepio a soutěž probíhá pod přísným dozorem delegáta O.I.V. – Organisation Internationale de la Vigne et du Vin. Letos na soutěž dohlížela viceprezidentka O.I.V. Claudia Quini z Argentiny.

Soutěže se zúčastnilo 236 vzorků vín z 21 zemí světa, které posuzovalo 83 porotců pocházejících z 27 různých zemí. 41 hodnotitelů bylo z Itálie, zatímco 42 přiletělo z Argentiny, Bulharska, České republiky, Číny, Francie, Chorvatska, Izraele, Japonska, Jižní Koreje, Kolumbie, Lotyšska, Maďarska, Malty, Moldavska, Peru, Polska, Ruska, Slovenska, Slovinska, Srbska, Španělska, Švédska, Švýcarska, Turecka, USA a Velká Británie. V souladu s regulemi O.I.V., které povolují udělit pouze 30 % medailí z celkového počtu zúčastněných vín, na seznamu výherců nebylo uvedeno více vín, která by jinak obdržela zlaté medaile, zatímco stříbrné medaile nebyly rozdány vůbec. Celkový počet 71 zlatých medailí získala vína, která zabodovala 85 nebo více bodů. Ty putovaly do Argentiny, Číny, Chorvatska, České republiky, Francie, Gruzie, Německa, Maďarska, Izraele, Itálie, Ruska, Srbska, Slovenska, Slovinska, Jižní Afriky a Turecka.

Naše moravské vinařství Baloun excelovalo se svým Merlotem z ročníku 2015 výběr z hroznů z vinice Nadzahrady, které bylo oceněno zlatou medailí a zároveň obhájilo speciální cenu novinářů Premio della Stampa. V odborné jury totiž každoročně zasednou i četní členové mezinárodní federace F.I.J.E.V. (Féderation Internationale de Journalistes et Écrivains des Vins et Spiritueux), kteří vyberou z každé zúčastněné země jedno víno – podmínkou však musí být hodnocení nejméně 85 bodů udělených odbornou komisí.

Excelentní servis vín byl opět zajištěn studenty Hotelové školy IPSSAR v San Pellegrino Terme, kteří vynikali svým nadšením a profesionálním přístupem.

V sobotu 15. října byla všechna medailová vína vystavena v klášteře Astino v centru města, kde se konala degustace pro veřejnost.

Tato soutěž je jediná svého druhu na světě, po které následuje sympozium expertů. V letošním roce diskuze proběhla v auditoriu Obchodní komory na Piazza della Liberta, Bergamo na téma budoucnost ve vinohradnictví a vinařství.

4-11-2016 EB