Procházka mezi vinicemi a relax nejen u pohárku vína - Němčičky

Procházka mezi vinicemi a relax nejen u pohárku vína - Němčičky

Fotogalerie

K1024_Minigolf Nemcicky.JPG K1024_Minigolf Nemcicky.JPG
K1024_Kaplicka_Nemcicky.JPG K1024_Kaplicka_Nemcicky.JPG
Popis

Za poznáním a zajímavostmi do Němčiček


Dopoledne

Dopoledne si vyšlápneme za poznáním a zajímavostmi do Němčiček.

Projdeme se mezi vinohrady a z různých vyhlídkových míst se nám otevře vinařská krajina jako na dlani.

Po obědě

Po obědě se hodíme do pohody a zbytek dne strávíme ve sportovním areálu, kde se můžeme jen tak povalovat na koupališti, nebo se odreagovat u nějakého nám příjemného sportu (nabízí se tenis, stolní tenis, fotbal). Případně navštívíme sousední minigolfové hřiště, které se nachází uprostřed vinařství a spojíme tak zábavu s koštem výtečných vín. Požádat můžeme také o exkurzi, na které se seznámíme s technologií výroby vína a ochutnáme několik lahodných vzorků. No a abychom večer neodbíhali od tématu, tak jej strávíme v chládku některého z vinných sklípků.

Start na Vycházkovém chodníku

• Den začneme příjemnou procházkou Němčičkami po místní naučné stezce „Vycházkovém chodníku“, kde nás čekají celkem čtyři zastavení s informačními tabulemi. Vycházkový chodník začíná v obci ze směru od sousedních Bořetic. Trasa je dlouhá přibližně 9 km a lze ji absolvovat i na kole.

• Dozvíme se zajímavostí o obci a okolí a pokocháme se pohledem z vyhlídkového místa. Bude nám také prozrazeno, díky čemu se Němčičkám podařilo dostat do Guinessovy knihy rekordů a co jsou to vlastně „oskeruše“.

Putování po Obecní vinařské stezce

• Na vycházkový chodník navazuje osmikilometrová „Obecní vinařská stezka“, po které budeme pokračovat pěšky nebo na kole.

• Na čtyřech zastaveních s informačními panely se seznámíme s historií místního vinařství, vinohradnickými zajímavostmi a současným stavem výsadby vinné révy.

• Mimo to se před námi objeví jedinečné panoramatické pohledy do slunečné vinařské krajiny.

Pohodové relax odpoledne

• Jelikož nám už po příjemné vycházce vyhládlo, vydáme se směrem do němčického sportovního areálu (www.sportnemcicky.cz), který se nachází po cestě z Němčiček směrem do Bořetic. V areálu se občerstvíme v penzionku s restaurací (cena hlavního jídla nás přijde okolo 80,- Kč).

• Ve sportovním areálu se po obědě vyřádí všechny generace návštěvníků:

• koupaliště (bazén 25x50 m) s brouzdalištěm pro nejmenší (otevírací doba od 9:00 hod. do setmění, základní vstupné 40,- Kč, více info na webových stránkách)

• fotbalové hřiště (zdarma)

• tenisové kurty (60-80,- Kč/kurt)

• stolní tenis (od 15,- Kč)

• Pokud nás ani jedna z nabízených činností neláká, můžeme se odreagovat u minigolfu (www.minigolfnemcicky.cz; otevřeno červen-srpen 10:00-20:00 hod., ostatní měsíce pátek-neděle 12:00-19:00 hod.; cena dospělý 50,- Kč/1,5 hod.).

• Nevšední zábavu můžeme skloubit s výtečným vínem, jelikož se golfové hřiště nachází uprostřed rodinného Vinařství Procházkovi (tel: 777 304 028). Dopředu je možno objednat řízenou degustaci, posezení ve sklípku či prohlídku technologie výroby s výkladem.

Večer ve sklípku s možností řízené degustace

Abychom téma „víno“ neopouštěli, můžeme u něj zůstat i po celý večer. Pokud máme zájem posedět i v jiných sklípcích, nabízí se například tyto:

- Vinařství Stávek Pavel a Radim (www.vinostavek.cz; tel.: 776 076 828)

- Slovácký sklep (www.slovackysklep.cz; tel.: 603 534 595)

- Vinařství Petr Slezák (www.vinarstvi-slezak.cz; tel.: 608 366 742)

- Vinařství Čermák Pavel (608 763 545)

- Vinařský dvůr (www.vinarsky-dvur.cz; tel.: 774 430 739)

Nezapomeňme se však dopředu objednat!